Menü

HOME Moda Makyaj Güzellik Oje Alışveriş Etkinlik Çeyiz Kitap

26 Mayıs 2013

Pembe Kına Gecesi Kombini

Herkese merhaba!

Bu postumda daha önce bahsetmiş olduğum, kuzenimin kına gecesi için aldığım yeni elbisemi ve ayakkabılarımı paylaşmak istiyorum sizinle. Görüşleriniz benim için çok değerli, fikrinizi almak istiyorum. Çok uzun zamandır kıyafet arayışı içindeydim, kafamda hiç birşey yoktu, onlarca kıyafet denedim, abiye pullu taşlı mı yoksa biraz daha sade mi olsun bir türlü karar veremiyordum. En sonunda beğenip aldım. Bakalım siz ne düşüneceksiniz?


25 Mayıs 2013

The Balm Hot Mama Allık

Herkese iyi geceler!

Bu postumda sizlere; istisnasız her blogda yazılıp çizilen, yorumlanan, çok beğenilen, çok tutulan, aşık olunan, her türlü makyajın baş tacı, görmekten ve okumaktan bıkıp usandığınız bir allıktan bahsedeceğim: The Balm Hot Mama!!!


24 Mayıs 2013

2013 Bulgaristan Alışverişlerim #1

Herkese iyi geceler :)

Günlerdir blogumda yazmadım, bildiğiniz gibi iki günlük kısa bir Bulgaristan yolculuğu yaptım annemle birlikte. Anneanneciğimi ziyaret ettim, biraz gezdim biraz uyudum anneannemin kar beyaz çarşaflı yatağında. Bir iki parça bir şey aldım gitmişken, hafta sonu için gitmiştim ve pazarları bütün dükkanlar, mağazalar kapalı olduğu için cumartesi günü gezebildim ancak. Kısa ama yorucu tatilimden sonra bakalım neler almışım, neler yapmışım :)

17 Mayıs 2013

Son Alışverişler #3 | Ayak Bakımı / Yazlık Kombin

Herkese merhaba!

Bu yazımda bol bol görsel, bol bol konu var. Yeni aldığım cicileri, bu cicilerle yaptığım ayak bakımımı ve kombinimi paylaşmak istedim sizinle :)

Öncelikle yeni cicilerle başlayalım...

14 Mayıs 2013

Özel Gün Dosyası

Herkese mutlu akşamlar!

Bu akşam tamamıyla kızsal bir konuya değineceğim. Yani eğer şu anda bu satırları bir erkek okuyorsa tavsiyem derhal bu sayfayı terketsin!

Kimimizin çok rahat, sorunsuz geçirdiği bu günleri kimimiz de çok çileli, eziyet dolu geçiriyor. Çok şükür ki ben ilk gruba dahilim :) Ama yine de arada ufak tefek sıkıntılarım olmuyor değil. Çevremdeki yakın arkadaşlarımın ve kendimin tecrübelerinden yola çıkarak birkaç birşey anlatacağım, gerçi her bayanın bildiği şeyler ama :)

13 Mayıs 2013

Saç Bakım Rutinim

Herkese merhaba!

Bu akşam size saç bakımımla ilgili bir post hazırlamak istedim. Aslında öyle çok ahım şahım bir saç bakım rutinim yoktur, az ve öz benimkisi :) Yıllar yılı saçlarımla çok fazla oynadım, aklınıza gelebilecek her renge girdi (turuncu, kızıl, mavi-siyah, karamel, çikolata kahve, sarı...) bu nedenle saçlarım aşırı yıprandı, yandı, hatta sarı renkten sonra kafa derim bile yandı! Günlerce kabuklanmalar oldu, kocaman kocaman parçalar halinde dökülüp kalıyordu saçlarımın arasında :(

Bir de ben önüme gelen her saç bakım ürünün deneyen bir insandım, markası varmış, yokmuş, markettenmiş, bakkaldanmış, hiç umrumda olmadan ne bulursam saçıma sürerdim (iyi halt ettin sivri zeka!) tabi bedelini de biraz ağır ödedim, aslan yelesi gibi gür saçlarım inceldi, azaldı, bi tutam kalakaldı.

12 Mayıs 2013

Tüm Annelerin Anneler Günü Kutlu Olsun!

Herkese merhaba!

Bildiğiniz gibi bugün Anneler Günü, kimileri annesine büyük küçük hediye aldı, kimileri notlar yazıp baş ucuna koydu, kimileri çiçek topladı, kimileri tatlılar yaptı, kimileri de sadece sarılıp öptü... Yani herkes bir şekilde anneciğinin Anneler Günü'nü kutladı, kimse es geçmedi diye umuyorum :) Aslında hediye almak bile gerekli değil annelerimizi mutlu etmek için, sıkıca sarılıp doya doya öpmek, en içten şekilde ona sevgimizi anlatmak en büyük hediye onlara. Ama devir ticaret devri, böyle özel günler hep ticaret aracı haline geldi, git gide anlamlarını yitirmeye başladı. Her ne kadar üzücü olsa da, tabii ki annemize hediye almayacağız diye birşey söz konusu değil, ama sadece özel günlerde değil içimizden geldiği herhangi bir anda çok daha anlamlı olur gibime geliyor benim :)

Tabii ki ben de anneme hediye aldım, sonra hep birlikte babaanneme gittik, onun da hediyesini verdik, Anneler Günü'nü kutladık, büyük ninemi ziyaret ettik, ona da hediye götürdük, yemekler yedik tatlılar yedik, güzel bir akşam geçirdik. Ben de anneme aldığım hediyeyi sizlerle paylaşmak istedim :)

11 Mayıs 2013

Son Alışverişler #2 | Kağan Parfümeri

Herkese iyi geceler!

 Efendim malumunuz bizim buralarda Gratis neyin yok, gidemiyoruz ki şöyle indirim zamanı iki Essence, The Balm ürünü almaya... Watsons'ta da alacak birşey bulamıyorum artık, pek ilgimi çekmiyor zaten her gün orada olduğum için! Neyse, en azından paramızı çar çur etmeden sadece ihtiyacımız olan şeyleri almış oluyoruz bu sayede :)


10 Mayıs 2013

Erkekler İçin Parfüm Önerileri

Herkese merhaba!

Blogumla ilgili birkaç şikayet aldım geçtiğimiz günlerde... Hep kızlara yönelik paylaşım yaptığımla ilgili, söze hep "kızlaaaar" diye başladığımla ilgili çok değerli bir bay arkadaşım bana sitem etti :) Kendisi edebiyatın, şiirsel sözlerin, dil bilgisinin efendisidir diyebilirim, yazılarımı beğendiğini söyledi, haliyle bende mutlu oldum :) Eğer bu satırlarımı okuyorsa ona selamlarımı iletiyorum :)

Ben de düşündüm, düşündüm, erkeklere parfüm önerisiyle başlamak istedim. Hem erkeklere hem kızlara yönelik olsun istedim, hey kızlar eğer erkek arkadaşınıza sevgilinize nişanlınıza kocanıza kardeşinize babanıza vs hediye almayı düşünüyorsanız sizler de fikir edineceksiniz bu sayede :)

2 Mayıs 2013

Son Alışverişler #1 | Avon/Oriflame

Herkese mutlu akşamlar!

 Ben yine kendimi kaybetmiş gibi o kadar çok şey sipariş etmişim ki! Hepsi birden gelip te yüklü miktarda fatura çıkınca karşıma afalladım tabii.. Ve de gerekli gereksiz bir çok şey aldığımı farkettim, sırf indirimli diye. Sanki indirimli olunca başkası ödüyor parasını! Özellikle elimdeki rujların çoğunu bitirene kadar asla tek bir ruj bile almamaya karar verdim, kozmetik diyetine giriyorum şu an itibariyle !!!

İşte sanki kıtlıktan çıkmış gibi aldıklarım;